Kotelna

Vedle ikonického industriálního klenotu Uhelného mlýna nedaleko Prahy se otevřel originální multifunkční prostor Kotelna. Zasloužil se o to zejména Patrik Hoffman, který souostroví opuštěných industriálních staveb objevil a citlivou rekonstrukcí vrátil zpět do života. Kotelnu, místo pro živé umění, řemeslné a inovativní technologie, firemní a společenské akce najdete v areálu šroubáren v Libčicích nad Vltavou.

Historie

KOTELNA

Starší část stavby datuje do 80. let 19. století, je orientovaná směrem k Vltavě a Větrušické rokli. Novější a větší část budovy, tak zvaná Nová kotelna, byla postavena dodatečně až v roce 1921 a je podsklepená labyrintem kouřovodů vedoucích až k patě 45 metrů vysokého komína s vodojemem. Komín vystavěla a cihly na stavbu dodala společnost bratří Fischerů, tehdejších specialistů na továrenské komíny, majitelů cihelny v sousední obci Letky. Kotelna plnila svou funkci vytápění průmyslového areálu až do přelomu tisíciletí.

REKONSTRUKCE

V roce 2010 zakoupil zchátralý Uhelný mlýn architekt Patrik Hoffman a opravil jej za pomoci EU regionálních dotací. Zdařilá konverze Uhelného Mlýna byla v roce 2013 oceněna hlavní cenou Grand Prix architektůCenou za rekonstrukci industriálního objektu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje. Stoletá průmyslová architektura z autentických lokálních cihel se tak díky uvážené rekonstrukci postupně vrací zpátky do života. Dnes je Uhelný mlýn inspirativní prostor pro všechny milovníky designu, architektury, umění a slow životního stylu. Najdete zde showroom dánského nábytku GUBI, galerii současného umění arto.to, ale i příjemné místo pro komunitní aktivity. k ikonickému industriálnímu klenotu Uhelného mlýna se na podzim 2017 přidala další opravená stavba Kotelna, která nabízí originální prostory k pronájmu. Celkem sedm let trvalo oživit souostroví opuštěných industriálních budov a iniciovat pozvolnou proměnu celého průmyslového areálu.


Prostory

Kotelnu najdete v areálu šroubáren v Libčicích nad Vltavou. Konverze stavby datující do přelomu 19. a 20. století je atraktivní nejen vizuálně, ale i plně funkční. Nabízí kvalitní zázemí produkčním agenturám, filmařům, ale i místní komunitě, milovníkům umění, designu a architektury a doprovodné programy.

STARÁ KOTELNA - RESTAURACE

Původní stará kotelna z roku 1880 byla upravena na dvoupodlažní prostor restaurace o 500m2. Přízemí je vybavené kuchyní se zázemím pro catering, barovými pulty a stoly. Podlahy jsou z litého betonu. Dřevěné krovy se střešním světlíkem jsou původní. Přízemí je prosklené s možností otevřít celou boční stěnu. Z haly je krásný výhled na Vltavu s roklí. Horní ochoz má dřevěné podlahy. Prostor je bezbariérový, dostupný výtahem. Hala se hodí pro firemní akce a prezentace, je velmi vhodná pro široké spektrum gastro aktivit.

INFORMACE K PRONÁJMU


Pronájem

STARÁ KOTELNA
RESTAURACE

Technické informace

Celková plocha — 500 m²
obvod haly — 21 × 17 m
počet podlaží — 2 m

Vybavenost

prosklené přízemí s možností propojení s exteriérem
2× přívod elektrické energie (230V/380V/data 3 + N 63A)
4× TV/SHT/data
zázemí pro catering cca 90 m²
(nerezová kuchyň se spotřebiči – lednice, myčka)
kapacita prostoru je až 200 osob

služby

plyn, elektřina, voda, vybavení WC, úklid, odvoz odpadu

informace a fotogalerie
pdf ke stažení
dotaz na cenu

SUTERÉN

Technické informace

Celková plocha — 154 m²

Vybavenost

WC
3× přívod elektrické energie
1× TV/SHT/data, datové i běžné zásuvky
kapacita prostoru je až 120 osob

služby

elektřina, voda, vybavení WC, úklid, odvoz odpadu

informace a fotogalerie
pdf ke stažení
dotaz na cenu